Skip to main content

Informace o destinacích (místopisy)

Království Saúdské Arábie

Jedním z nejoblíbenějších míst pro zahájení své nové kariéry pro naše zdravotníky je Království Saúdské Arábie.

Saudská ArábiePatří mezi  nejbohatší země světa a najdeme ji na mapě v rozsáhlém území Arabského poloostrova. Finanční nabídky pro zdravotníky jsou zde zcela jednoznačně nejvyšší a to i díky nerostnému bohatství. Díky nízkým životním nákladům je možné uspořit převážnou většinu finančních prostředků. Naši zdravotníci si udělali v této zemi opravdu dobré jméno i díky dlouholeté spolupráci firmy Eurostaff s prestižními nemocnicemi v Království Saúdské Arábie. Zprostředkovali jsme již stovkám zdravotníků zajímavé pracovní nabídky, a to i opakovaně. Velkou výhodou této destinace je, že se zde lze uplatnit i s nižší úrovní znalosti anglického jazyka oproti ostatním destinacím. Máme již dlouholetou zkušenost s výukou obecné i odborné angličtiny. Království Saúdské Arábie je tedy vstupní branou pro všechny další destinace ve světě.
 
Království Saúdské Arábie se administrativně dělí na třináct provincií. Hlavním a největším městem země je Rijád (Riyadh). Dalšími velkými městy jsou Džidda (Jeddah), Mekka (Mecca), Medina, Damman, Ta'if, Buraydah, Tabuk, Khamis Mushait, Abha a Al-Khubar.

Saúdská Arábie je momentálně velmi bohatou zemí. Její bohatství pochází z ropy a zemního plynu. Země má podle odhadů 20 % celosvětových zásob ropy a je členem OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu). Vedení země pracuje na diverzifikaci průmyslu, existuje plán na postavení šesti zcela nových průmyslových center, přičemž by každé mělo být zaměřeno na jiné průmyslové odvětví. Saúdská Arábie rovněž vynakládá velké prostředky na univerzitní vzdělání. Tato země je pozoruhodná i svým propojením orientu s moderními stavbami a měnící se tváří všech důležitých milníků nové doby.

RIYADH (Rijád)

RIYADH (Rijád), hlavní město království, je moderní metropolí, kde je velice atraktivní a bohatý život. Víte, že rijád znamená oáza? Najdete zde skutečný Babylon. Přichází sem lidé z 56 zemí světa, aby zde pospolu žili společenským životem na mezinárodní úrovni. Nejvíce našich uchazečů míří právě do Rijádu, proto zde naleznete velký počet Čechů a Slováků.

JEDDAH (Džida)

Další destinací je JEDDAH (Džida), přímořské město u Rudého moře. Je oblíbenou destinací nejen pracovní, ale i výletní. Mnoho zdravotníků sem odjíždí na prodloužené víkendy z Rijádu za vodními sporty i relaxací. Toto město je v pořadí druhé největší město Království Saúdské Arábie. Jeddah je  mnohem poklidnějším místem, než hlavní město Rijád. Do tohoto města také zprostředkováváme pracovní kontrakty, a to především do nemocnice King Fisal Specialist Hospital (KFSH).

Dalšími destinacemi jsou nemocnice ve městech Dammám, Al Khobar a Al Ahsa u pobřeží Perského zálivu při hranicích s výletními destinacemi Bahrajnem a Katarem.

Odkaz na Wikipedii